Uygulama Alanları
Talep Formu

Konferans SalonlarıKonferans salonları, insan topluluklarının bir arada bulunması ve sunum, tanıtım, proje gibi faaliyetlerin kullanılmasında oluşturulmuş salonlardandır. İnsan kalabalığı oluşu ve oldukça büyük bir mekanı kapsayan konferans salonlarında uğultu ve yankılı ses de oldukça fazladır.

Yapılan etkinlik için daha verimli bir ortam sağlanması konferans salonları ses yalıtımı ile mümkündür. Akustik ses yalıtımı yapılması gereken konferans salonlarında aşırı yüksek ses bulunmaz, ancak uğultu etkinlik süresince herkesi fazlasıyla rahatsız edebilir.

Konferans Salonu için yapılacak çalışmada uygun ses yalıtım malzemesi ve kurulumu yapılacak alanlar tespit edilir.  Dekoratif görüntüsü ile şık bir hava oluşturan kumaş kaplı akustik paneller konferans salonlarında en çok tercih edilen yalıtım sistemlerindendir.

Seslerin yayılma dalga ve frekansları izlenerek gerekli bölgelere ses yalıtımı uygulanır. Bu sayede konferans salonunun bir ucundan diğer ucuna ses iletimi engellenerek, ses emiciliği ile bulunulan kısa bölgeye gürültüyü hapseder.

Estetik bir görünüm ve yüksek performans malzemelerimiz ile Arge Akustik, konferans Salonları ses yalıtımı hizmeti sunmaktadır.